Időpont: április 26
Idő: 19.00 - 21.45 CEST
Időtartam: 165 perc
Ár: INGYENES
Előadó: dr. Martin Janda / dr. Ian Dunn / Francesco D'Aiuto professzor / Az est házigazdája Dr. Claes Virdeborn, DDS, parodontológus
Angol nyelvű

A szimpózium angol nyelven fog zajlani, később elérhető lesz magyar nyelvű tolmácsolással. Amennyiben szeretné megtekinteni a TePe Share szimpóziumot magyar nyelven ITT REGISZTRÁLJON. A regisztrációt követően, tájékoztatjuk a felvétel elérhetőségéről.

Amennyiben kérdése merülne fel, kérjük, írjon a info@profimed.hu e-mail címre.

Iratkozzon fel a fogorvosok és fogorvostan hallgatók számára szervezett ingyenes exkluzív TePe Share klinikai szimpóziumra.

Az első 300 regisztrált résztvevő 6 750 Ft értékű TePe ajándékcsomagot kap.

Értesüljön a szakmával kapcsolatos hírekről és legjobb gyakorlatokról szakértő előadóinktól:

  • dr. Martin Janda: Esztétika és hozzáférhetőség: Az optimális szuperstruktúra kialakításának kulcsa
  • Dr. Ian Dunn: A szájhigiénia jelentősége
  • Francesco D'Aiuto professzor: A parodontitis és a cukorbetegség. Az érem két oldala?

 

Regisztráció

A regisztrációhoz kattintson a gombra. A regisztrációt követően érkező visszaigazoló e-mailből tájékozódhat arról, hogyan csatlakozhat az eseményhez. Az eseményről készült videofelvételt e-mailben elküldjük a regisztrált résztvevőknek.

Program

A szimpóziumot este 19:00 órakor (CEST) / 18:00 (BST) az esemény házigazdája, dr. Claes Virdeborn, DDS, parodontológus nyitja meg. Minden előadást követően lesz idő a kérdéseket feltenni. Kérdések a szimpózium teljes időtartama alatt beküldhetők. Az eseményt az előadók panelbeszélgetésével zárjuk, a beszélgetést dr. Claes Virdeborn fogja vezetni.

 

A TePe Share klinikai szimpózium programja:

19:00 Megnyitó: Üdvözlés és az előadók bemutatása: dr. Claes Virdeborn, DDS, parodontológus

19:05 Cím: Esztétika és hozzáférhetőség: Az optimális szuperstruktúra kialakításának kulcsa / Dr Martin Janda, DDS, MSc, PhD, helyreállító protetikus

19:45 Kérdések

19:55 Cím: A szájhigiénia hatalma / dr. Ian Dunn BChD, MFGDP (Egyesült Királyság), MSc (Parodontológia)

20:35 Kérdések

20:45 Cím: A parodontitis és a cukorbetegség. Az érem két oldala? / dr. Francesco D'Aiuto DMD, MClinDent (parodontológia és fogbeültetés), PhD, MRD RCS (Eng) RCPS (Glasg), FDS RCPS (Glasg)

21:25 Vitafórum / Kérdések az előadások alatt is beküldhetők. A szimpóziumot az előadók panelbeszélgetésével zárjuk, a beszélgetést dr. Claes Virdeborn fogja vezetni.

21:45 Szimpózium vége

 

Előadás 19:05

Esztétika és hozzáférhetőség: Az optimális szuperstruktúra kialakításának kulcsa

A teljes vagy részleges foghiányok pótlásának legelterjettebb módja a fogászati implantátum. Több évtizedes kutatás és fejlesztés révén az implantátumos fogpótlás alkalmazása ma már széles körben bevett kezelési mód. Manapság több komplexebb problémával érkező pácienst kezelünk, mint régen. Emellett napjainkban az esztétika sokkal fontosabb szempont a páciensek számára.

Bár a perimucositis-szel és a periimplantitis-szel diagnosztizált implantátumok nagy hányadánál a probléma összefüggésbe hozható azzal, hogy nem lehet megfelelően hozzáférni az implantátumhoz, vagy nincs lehetőség megfelelő szájhigiéniára, ennek ellenére a periimplantitis kapcsán ritkán merül fel, hogy a területhez nehéz hozzáférni. Azt is tudjuk, hogy a cementes csontpótlást követően kialakuló periimplantitis gyakran összefüggésbe hozható a csontpótláshoz használt cementfelesleggel. Ebben az előadásban áttekintjük, hogyan kombinálható a jó esztétika a megfelelő szájápolási feltételekkel. Szó lesz továbbá arról, hogy a páciens szájegészségének biztosítása érdekében hogyan alakítsuk ki a szuperstruktúrát és kerüljük el a cementfelesleget.

Célok:

Bemutatni az esztétikát és hozzáférhetőséget optimalizáló implantátum-tervezési megoldásokat.

Bemutatni az implantátum szuperstruktúra klinikai elhelyezésének módját a cementfelesleg okozta probléma minimalizálása érdekében.

Oktatási célok:

Megérteni az implantátum szuperstruktúra kialakításának esztétikai jelentőségét és a területhez való hozzáférhetőségben játszott fontos szerepét.

Megfigyelni az implantátum szuperstruktúra elhelyezésére alkalmazott, cementfelesleget minimalizáló klinikai technikát.

Megtanulni, hogyan alakítsuk ki optimálisan az implantátumot úgy, hogy körülötte csökkenjen a betegségek kockázata

Az előadóról Dr. Martin Janda, DDS, MSc, PhD:

Martin fogorvosként végzett a svédországi Malmö Egyetemen 1999-ben. Majd 2005-ben ugyanebben az intézményben szerzett doktori diplomát, ahol a fogászati rendszerek különböző aspektusait vizsgálta. Ez idő alatt több szakmai továbbképző tanfolyamot és programot fejlesztett ki fogorvosok számára. Ezért a munkájáért a Fogorvostudományi Kutatások Nemzetközi Szövetsége (International Associaton for Dental Research, IADR) „Educational Research Group Award”-díjjal tüntette ki. A doktori diploma megszerzését követően Martin a fogpótlástanra specializálódott, ekkor kezdett kutatásai során a fogpótlással és az implantátumok körüli szövődményekkel foglalkozni.

Martin részmunkaidőben magánpraxisban dolgozik. Ezenkívül a hongkongi egyetem tiszteletbeli docense, ahol szövődménykutatásban vesz részt. Nemrég fejezte be második tankönyvét. Ez a kézikönyv a fogbeültetésekkel kapcsolatos szövődmények megelőzését, diagnosztizálását és kezelését mutatja be.

 

Előadás 19:55

A szájhigiénia jelentősége

Az előadás végére a résztvevők megismerik a páciensek által elvégzett biofilm kontrollt alátámasztó bizonyítékokat. Az előadás során körbe járjuk a páciens-fogorvos közötti kommunikáció jelentőségét, mely segíti a pácienst abban, hogy a kezelési beavatkozásokhoz hasonló klinikai eredményeket érhessen el egyedül.

Ezenkívül szó lesz arról is, hogy milyen problémákat idézhet elő, ha a fogak vagy az implantátumok körüli területet nem lehet megfelelően tisztítani.

Az előadás alapvető célja rámutatni, mennyire fontos, hogy az orvosok motiválják pácienseiket abban, hogy saját maguknak köszönhetően érjenek el többet.

A prezentációnak köszönhetően a résztvevők jártasabbak lesznek a témában és képesek lesznek azt saját praxisukban is alkalmazni.

Célok:

Az előadás célja emlékeztetni a résztvevőket a páciensek által végzett megfelelő szájhigiénia jelentőségére.

Áttekinteni a szájhigiéniával, illetve a szájhigiéniát akadályozó tényezők jelenlétének hatásaival kapcsolatos szakirodalmat.

Oktatási célok:

Megismerni a páciens által végzett plakk kontroll megfelelő eszközeit.

Megtanulni kommunikálni a páciensek felé, mennyire fontos, hogy ők is tegyenek fogaik egészségéért.

Alkalmazni a megszerzett ismereteket arra, hogy motiváljuk a pácienseket a parodontális egészség megőrzésére.

Az előadóról Dr. Ian Dunn BChD, MFGDP (UK), MSc (Perio):

Ian 1998-ban diplomázott Leedsben, majd általános fogászként dolgozott Északnyugat-Angliában. 2001-ben a brit Általános Fogorvosi Kar (FGDP) tagjává választotta. 2002-ben a liverpooli fogászati kórház parodontológia osztályának oktatója lett. Itt később a főiskolai parodontológia tanszékvezetőként és vezető parodontológia klinikai tanárként dolgozott 5 éven át, 2018-ig. 2010-ben mesterdiplomát szerzett parodontológiából, 2013-ban felkerült a GDC parodontológiai szakorvosi listájára.

Ian a brit Általános Fogorvosi Kar parodontológia vezetője, ahol továbbá a parodontológia kurzus előadója, és az esztétikai fogászati képzés parodontológia moduljának oktatója. Ian a hét három napján magánpraxisban dolgozik Északnyugat-Angliában, ahol különböző parodontológiai problémával érkező pácienseket gyógyít. Ian a Brit Parodontológiai Egyesület (British Society of Periodontology, BSP) Merseyside-i és Cheshire-i regionális képviselője, és az egyesület tanácsának kereskedelmi kapcsolattartója. 2014-ben a BSP kara is tagjának választotta. 

 

Előadás 20:45

A parodontitis és a cukorbetegség. Az érem két oldala?

A cukorbetegség (Diabetes mellitus, DM) és a parodontitis (PD) világszerte emberek millióit érinti, ráadásul sokan egyszerre mindkét betegségben szenvednek. A DM-mel és a PD-vel kapcsolatos megfigyelések egybehangzóan arra mutatnak, hogy a cukorbeteg pácienseknél nagyobb a kockázat a fertőzésre, mint a nem cukorbeteg páciensek esetében. Ennek az összefüggésnek a hátterében elsősorban a hiperglikémia és a vele járó inzulinrezisztencia áll. A PD ezenkívül a krónikus szisztémás gyulladás kiváltó oka is, ami tovább fokozhatja az inzulinrezisztenciát. A gyulladás szerepet játszik az érrendszeri betegségek és szövődmények kialakulásában és előrehaladásában, különösen a cukorbetegeknél. Csoportunk bizonyította, hogy a parodontitis sikeres kezelése a szisztémás gyulladásos markerek jelentős csökkenését és az érrendszer működésének javulását eredményezi, különösen a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő betegeknél.

Az előadás során áttekintjük a parodontitis és a diabétesz közötti kapcsolatot alátámasztó korábbi klinikai bizonyítékokat, az intervenciós vizsgálatok legújabb eredményeit, és kritikus módon megvitatjuk a szisztémás gyulladás szerepére összpontosító lehetséges mechanizmusokat. Ezek az összefüggések segíteni fognak a fogorvosoknak és az egészségügyi szakembereknek jobban megérteni a diabétesz és a parodontitis közös jellemzőit. Ezzel a tudással pedig jobb kezelést biztosíthatnak azoknak a pácienseknek, akik mindkét betegségben szenvednek. A prezentációnak köszönhetően a résztvevők jártasabbak lesznek a témában és képesek lesznek azt saját praxisukban is alkalmazni.

Célok:

Kritikusan kiértékelni a parodontitis és a cukorbetegség között fennálló kapcsolatot alátámasztó bizonyítékokat.

A résztvevőknek segíteni megérteni a két betegség között fennálló kétirányú kapcsolatot.

Feltárni a parodontitis és a cukorbetegség közötti kapcsolat mögött álló mechanizmusokat.

Oktatási célok:

Felismerni a parodontitis és a diabétesz közötti gyakori kapcsolatokat.

Megvitatni a parodontitis és a diabétesz között fennálló kétirányú kapcsolatot alátámasztó bizonyítékokat.

Megtanulni alkalmazni a parodontitis és a cukorbetegség közötti összefüggésekről szerzett tudást a praxisban.

Az előadóról Dr Francesco D’Aiuto DMD, MClinDent (parodontológia és fogbeültetés), PhD, MRD RCS (Eng) RCPS (Glasg), FDS RCPS (Glasg):

Francesco a nápolyi egyetemen szerzett képesítést 1997-ben. Több posztgraduális parodontológia továbbképzésen vett részt Olaszországban és Svédországban. 2008-ban a londoni egyetemen (UCL) elvégezte az MClinDent nevű szakképzést. Kutatói karrierjét az olaszországi Parodontológia Egyesület klinikai kutatási ösztöndíjával kezdte (2000), majd klinikai parodontológiából szerzett doktori képesítést 2005-ben, mindkettőt a londoni UCL egyetemen. Francesco számos díjat kapott: az „AAP Clinical Research Award”-díjat (2005), az „Antony Rizzo Young Investigator Award”-díjat (2009), a brit Charity Diabetes jótékonysági szervezet „Innovators in Diabetes Award”-díját (2012), illetve a brit Egészségügyi Minisztérium szenior klinikai előadó címét (2010). 2017-ben az UCL parodontológia kar professzora és vezetője lett. Kutatásaiban főleg a parodontális betegségek és a szisztémás betegségek, köztük a szív- és érrendszeri megbetegedések és a cukorbetegség között fennálló kapcsolattal, a parodontitis patogenezisével és különböző innovatív terápiákkal foglalkozik..

 

Az est házigazdája Dr. Claes Virdeborn, DDS, parodontológus

Claes Virdeborn parodontológus szakorvos, aki évek óta klinikusként dolgozik. Az elmúlt tíz év során klinikai és oktatási munkakörökben töltött be vezetői pozíciót Svédországban. Legutóbb a parodontológiai tanszék vezetőjeként dolgozott a svédországi Malmö Egyetem Fogorvostudományi Karán. A fogászaton és parodontológián belül különösen érdekli, hogy milyen jelentősége van az orvos-páciens kommunikációnak abban, hogy a páciens megértse saját felelősségét és szerepét szájegészségének megőrzésében. Claes jelenleg a svédországi Scania megyei tanácsban dolgozik fogászati szaktanácsadóként.

Elérhetőség az üzletekben
Kattintson az üzletre a cím és nyitvatartás megjelenítéséhez
Cím
Telefon
Email
Google Maps Üzlet részletei