Szájzuhanyok

Szájzuhany használata

Üdvözlet! Fogágybetegség esetén nem ajánlották nekem a szájzuhanyt mondván belemossa a tasakokba a szennyeződést. Látom a gépek között a WP112-es zuhanyt ahol írják, hogy speciális gumis fej a tasakok finom tisztításához. Miért nem ajánlják a fogorvosok a szájzuhanyt? Önök miért tudják ajánlani? Hogyan kell jól használni? Érdemes vennem egyet? Köszönet

N
Niki ‒ 16. 06. 2026
Szájzuhanyok
Oszd meg

Kedves Niki,
A fogorvosok azért óvatosak a szájzuhany ajánlásával fogágybetegség esetén, mert helytelen használat mellett a túl erős vízsugár valóban benyomhat lepedéket az ínytasakokba. Ugyanakkor a modernebb szájzuhanyok például a Waterpik WP112 speciális Pik Pocket pótfúvókával, kifejezetten a parodontális tasakok kíméletes tisztítására készültek. Ilyenkor nem "belepréselik" a szennyeződést, hanem segítenek fellazítani és kiöblíteni a lepedéket a nehezen elérhető területekről. Alacsony vagy közepes fokozaton használja. Ne nyomja mélyen a tasakba, csak finoman vezesse végig. Ha van fogágybetegség, mélyebb tasakok, implantátum vagy nehezen tisztítható területek, mindenféleképpen tudjuk javasolni a szájzuhany használatát. 

Üvözlettel,


Profimed csapata

A Profimed csapata
Kis-György Rita
a Profimed dentálhigiénikusa, egyetemi oktató
Dr. Szabó Dániel
a Profimed fogorvosa, Lioral Fogászati és Szájsebészeti Klinika
Elérhetőség az üzletekben
Kattintson az üzletre a cím és nyitvatartás megjelenítéséhez
Cím
Telefonszám
Email
Google Maps Üzlet részletei